Domácí školička

Vážení rodiče,

Vzhledem k nouzovému stavu ČR a uzavření naší MŠ posíláme několik užitečných odkazů vhodných pro práci s Vašimi dětmi.

Chystáme se do 1. třídy – příručka o školní zralosti

Chystáme se do 1. třídy

Pracovní listy k rozvíjení všech předškolních dovedností (s možností tisku)

Videa na procvičování řeči s dětmi

Logopedie s úsměvem

Trocha pohybu

interaktivní programy ZDARMA od společnosti Barevné kamínky s.r.o. – „iŠkolička“

Nabídka pro Vaše děti, a to naučné a zábavné programy. Program je vhodný pro všechny přístroje s Win 7-10, Android i iOS.

Přístup platný do 18.4.2020 nebo do odvolání.

Pokud chcete tyto programy využívat pošlete na email: prikryl@hrajeme-si.cz žádost o využití této možnosti. Email musí obsahovat jméno rodiče, dítěte a jméno školy kam dochází včetně adresy. Po odeslání žádosti Vám přijde aktivační kód. Potom provedete vytvoření nového účtu na adrese https://www.hrajeme-si.cz/index?controller=authentication, kde tento kód uplatníte.

Informace:

1.otevřete prohlížeč Chrome a vstupte na naše stránky www.hrajeme-si.cz (jiný prohlížeč nepoužívejte!!, pokud Chrome nemáte, musíte nainstalovat)

2.v modrém menu vstupte do “iŠkolička” pak zvolte růžové tlačítko “vstoupit do aplikace Moje iŠkolička

Načte se aplikace a tam bude barevná první dlaždice Interaktivní programy, klikněte na obrázek šaška na dlaždici a tam najdete naše programy.

Po vstupu do vybraného programu klikněte na červené blikající šipky pro zvětšení na celou plochu, smajlík přečte dětem zadání.

Jedná se o vzdělávací programy, nikoliv o počítačové hry. Za normálních okolností jsou určeny pro pedagoga, který zná správnou metodiku práce. V této mimořádné situaci prosím dodržujte alespoň tyto základní didaktická pravidla:

Zásady práce:

• Dítě pracuje, pokud možno pod vedením rodiče, nikoliv samo.
  • Rodič začíná výuku povídáním o daném tématu a teprve poté přistupuje s dítětem k plnění úkolů.
  • Rodič vybírá obtížnost úkolu a kontroluje správné splnění zadání.
  • Jeden výukový blok by měl kvůli koncentraci a pozornosti dítěte trvat max. půl hodiny.